O nas

Stowarzyszenie Seniorów "INTEGRACJA" powstało w dniu 8 stycznia 2019 roku.

 Większość członków założycieli wywodzi się z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Również prowadzona przez Stowarzyszenie stołówka Smakosz została przejęta od Polskiego Związku Emerytów . 
Sala stołówki to centrum życia i integracji środowiska senioralnego z naszego miasta, gminy i powiatu brzezińskiego. To w tej sali rano do godziny 11 działa kawiarenka dla seniora, gdzie można spotkać się ze znajomymi przy kawie, herbatce i pączku. 
Od godziny 11 do 15,30 działa stołówka SMAKOSZ, gdzie serwowane są smaczne obiady dla mieszkańców oraz pracowników i  interesantów trzech urzędów : Miasta, Gminy i Starostwa Powiatowego Brzeziny.
Stołówka zajmuje najniższą kondygnację w budynku Urzędu Miasta Brzeziny.

Stowarzyszenie Seniorów "INTEGRACJA" skupia osoby samotne, wykluczone i te dla których ważne są relacje z innymi ludźmi. Organizuje różne formy aktywności dla seniorów z powiatu brzezińskiego. Każdy znajdzie tu swoje miejsce na ziemi. 
Dla zainteresowanych organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, kursy komputerowe i nauka języka angielskiego. Dla dbających o sylwetkę i promujących zdrowy styl życia prowadzone są zajęcia fitness oraz warsztaty kulinarne z dietetykiem. Ponadto na bieżąco organizowane są wyjazdy do teatru w łodzi i Warszawie. 
 Co roku organizowane są wyjazdy jedno. dwu i wielodniowe w ciekawe miejsca Polski i zagranicy. Bardzo często odbywają się spotkania integracyjne przy muzyce. Obchodzone są uroczystości okolicznościowe takie jak, Powiatowy Dzień Seniora. Członkowie i sympatycy co roku biorą udział w  obchodach Wojewódzkiego Dnia Seniora. 
Stowarzyszenie współpracuje z Bankiem Żywności w łodzi przygotowując paczki żywnościowe dla potrzebujących takiego wsparcia.

W związku z tym, że Stowarzyszenie prowadzi stołówkę SMAKOSZ organizowane są imprezy okolicznościowe typu: spotkania rodzinne, rocznice, komunie, szkolenia z cateringiem. Obsługujemy również imprezy plenerowe np. Festiwal Kultury Regionalnej organizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach.

W  lutym 2022 roku, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne "JA-TY-My" założyliśmy Przedsiębiorstwo Społeczne, które zatrudnia osoby wykluczone bezrobociem bądź z niepełnosprawnościami.
Pozyskane fundusze pozwoliły nam  zatrudnić w naszej stołówce trzy osoby oraz dokonać renowacji pomieszczenia kuchennego oraz zakupić nowy sprzęt .
W 2021 r. nasze Stowarzyszenie zajęło I miejsce na Targach Ekonomii Społecznej w łodzi za przygotowanie stoiska i obsługę gości.
Mamy nadzieję na rozwój nowego przedsięwzięcia i planujemy już następne.

Stołówka Smakosz to miejsce, gdzie w kameralnej atmosferze można zaplanować uroczystość rodzinną, komunię, wesele, jubileusz, spotkania szkoleniowe i inne. Zarząd Stowarzyszenia Seniorów „Integracja” prowadzący stołówkę jest otwarty na propozycje i życzenia klienta. Od poniedziałku do piątku można w stołówce zakupić obiad na wynos, lub zjeść w ładnej odnowionej sali jadalnej. Obiady serwowane w stołówce są smaczne i na każdą kieszeń. Już od 6 zł można się raczyć gorącą, pożywną zupą. W cenie 17-18 zł można skosztować II danie. Informacje na temat menu są zamieszczane każdego dnia rano na Facebooku na stronie Stołówka Smakosz.

IMG-6317
IMG-6362